Kraniosakrální biodynamika

kranio

 

Kraniosakrální terapie je určená všem, od dětí po seniory. Je nazývána metodou budoucnosti. Klienta učí vnímat své pocity a své tělo. Hlubokou relaxací mu napomáhá k cestě do podvědomí a sám klient tak může odhalit skryté příčiny svým nemocí.

Oproti jiným metodám a léčebným přístupům je v ČR tato metoda poměrně nová, ale získává se stále více příznivců, jak v řadách terapeutů, tak v řadách spokojených klientů. Pro řadu lidí, kteří se rozhodli tuto metodu vyzkoušet, se stává součástí jejich života a přístupu ke svému zdraví.

V západních zemích je pro své léčivé účinky velmi vyhledávaná a její účinnost je potvrzena např. také tím, že je hrazena zdravotními pojišťovnami. U nás bohužel tak daleko nejsme, v ČR si tuto metodu musí každý klient platit sám.

 

Princip terapie

Princip kraniosakrální terapie spočívá v aktivaci vnitřních sil klienta. Terapeut působí na energetický systém člověka, vzniklé „bloky“ v energetickém toku tak jdou díky tomuto pozitivnímu působení terapeuta „rozplést“, uvolnit.

Tato terapie vychází z přesvědčení, že každý v sobě máme vnitřní moudrost, která se objeví, pokud k tomu máme příležitost. Základem této metody je právě napomoci klientovi znovu nalézt a probudit tuto moudrost a samoléčebné schopnosti.

 

Průběh

V průběhu leží klient oblečený na lehátku (doporučeno je pohodné oblečení, ve kterém se klient cítí příjemně). Terapeut přikládá ruce na tělo klienta. Celou terapii provází klid, příjemná hudba, uvolnění a stav hluboké relaxace.

Kraniosakrání terapie pracuje s mnoha úrovněmi lidského fungování a přímé jej ovlivňuje. V průběhu léčení klient prochází zážitky, které mají hluboký smysl.

Terapeut dokáže vnímat přítomné vzorce a projevy stresu a může je pozitivně ovlivnit. Terapeut se díky svým schopnostem dokáže dostat o mnoho úrovní tělesného fungování hlouběji, než jsou lidé obvykle zvyklí vnímat. Díky působení terapie se probouzí životní příběh, historie klienta, jeho vitalita a zdroje.

 

Při kranioterapii se dostáváme do kontaktu s podstatou lidské existence. Na fyzické úrovni navazujeme vztah s fyziologickým jádrem těla. Na úrovni psychiky kontaktujeme psychologické jádro – tedy to, jak zpracováváme naše zkušenosti a jak se vztahujeme k minulosti.

 

Základ metody

Mozkomíšní mok obklopuje mozek a míchu a vyživuje CNS. Mozkomíšní mok pulzuje uvnitř membrán, které tvoří obal CNS uvnitř lebky a páteřního kanálu.  Tato pulzace se projevuje především ve směru nahoru a dolů podél páteře. Mozkomíšní mok je pravidelně vstřikován skrze mozkové komory do systému, poté vstřebáván tak, že se střídavě zvětšuje a zmenšuje jeho objem. To je umožněno nepatrnými pohyby lebečních kostí a pružností tlakového systému. Pulzací mozkomíšního moku se pohybují i lebeční kosti a kost křížová. Kranioterapeut pohyby mozkomíšního moku uvnitř membrán vnímá a pracuje s nimi.

 

Porušení tohoto rytmu vznikají např. úrazem, po operacích, díky užívání léků, užíváním drog, ale také psychickými šoky a traumaty.

 

Komu je metoda především doporučována?

 

–          Osoby s Parkinsonovou chorobou

–          Děti s diagnózou autismu, nebo ADHD

–          Astma

–          Stavy po úrazech

–          Psychické a fyzické vyčerpání

–          Emoční bloky

–          Nespavost

–          Hučení v uších

–          Dlouhodobá únava

 

Kraniosakrání terapii nabízím v Turnově, Ohrazenicích u Turnova, v Březině (okres Mladá Boleslav, nebo Poděbradech.

V případě vašeho zájmu mohu přijet za vámi domů.

 

Ceník kranioterapie

500,- Kč/ 1 – 1,5 hod. kraniosakrální terapie

(v případě konání terapie u klienta doma, hradí klient navíc cestovné, dle dohody předem)

 

Zaujala vás tato metoda? Nejste si jisti, zda by to pro vás bylo to pravé? Neváhejte se na mne obrátit, ráda se s vámi podělím o více informací a zkušeností.

Hana.noskova1@seznam.cz

 

Napsat komentář